Gubányi Károly Általános Iskola
Szabadság téri & Kossuth úti Tanévzáró Ünnepség 2026. Június 24. (szerda)
Publikálva: 2026. június 23.


D-ÖKO nap a Szabadság téren
Publikálva: 2026. június 23.

Június 17-én  a Szabadság téri telephely diákjai tanítóik vezetésével megnyitották és birtokba vették a Gerje-forrás 1500 méteres tanösvény hálózatát. (A tanösvény útvonalainak jelzései az elmúlt napokban kerültek felfestésre.)

A Gerje mentén kialakított tanösvény három jelentős életközösség tagjait igyekszik bemutatni, amelyek könnyen kapcsolhatók az alsós környezetismeret tananyagához.
A kék T -vel jelölt vízparti életközösség, a piros T-vel jelölt erdei életközösség és a zöld T-vel jelölt mezei életközösségébe pillanthat a figyelmes túrázó.

A tanösvények a Gerje játszótér mellett található Öko-házhoz vezetnek, amelyben egy kiállítás mutatja be az itt élő állatokat.

Az osztályoknak négy feladatellátási helyet kellett megkeresniük amelyek az útvonalakon és az Öko-házban lettek kialakítva.

A kéken különböző a természettel kapcsolatos logikai és ismeretfejlesztő játékokat kellett megoldaniuk.

A piros útvonalon az erdőben található nyomokat, állatokra jellemző jeleket kellett felismerniük.

A zöld úton vezetés mellett kellett állatokat -preparátumokat – észrevenniük és megnevezniük.

Az ökoházban a vízpart élővilágáról esett szó és kipróbálhatták milyen lehet hódvárat építeni. (Ráadásul még egy élő sünnel és axolottal is megismerkedhettek.)

Felnőttnek gyereknek érdekes, izgalmas és hasznos élmény volt bejárni a tanösvényt.
Külön öröm hogy a feladatellátási helyeken az iskola felsős szakkörösei várták a kicsiket, megtartották a tájékoztatót, irányították az alsósokat a feladatok végrehajtásában. (Büszkék lehetünk rájuk, mert nagyon felkészültek, illedelmesek és segítőkészek voltak. )

Az ökoházban Zábráczki Ágnes és lánya Anna fogadta az osztályokat. Ők beszéltek a vizes élőhelyek világáról és segítettek a gyerekeknek a hódvár építésben. Nagyon köszönjük az önkéntes segítséget a programban és a program előkészítésében. Ági – ötödikes fia Ákos segítségével – oroszlánrészt vállalt a jelzések kifestésében! Hálás köszönet!

Ennek a „tanítás nélküli” napnak rengeteg pozitív tapasztalata volt:
– játékos formában, élménydús környezetben, kint a természetben sok új dolgot lehet tanulni.
– az alsós gyerekek általában nagyon tájékozottak a természettel kapcsolatos témakörökben. Az első osztályosok is sok olyan dolgot tudnak, ismernek amik csak később – akár felsőben -kerülnek be a tananyagba.
– a felsősök nagyon szívesen és örömmel vesznek részt olyan iskolai programokban, ahol a kisebbek – és a tanítóik – felé bizonyíthatják egy-egy témakörben való jártasságukat.
– a tanárok számára is lehet kikapcsolódás, feltöltődés egy ilyen élmény alapú erdei iskolai nap.
– az ilyen programok olyan élményeket szerezhetnek az résztvevők számára, amelyek egy életre elkötelezik őket a természet szeretete és a környezet védelme mellett.

Szamosfalvi Attila


Széchenyi DÖK-nap
Publikálva: 2026. június 22.

A tanév utolsó hetében került megrendezésre a Diákönkormányzat napja. Az idei évben is vegyes csapatok versenyeztek egymással. Minden csapatban minden évfolyamról voltak résztvevők, és ezért az egyes állomáshelyeken teljesítendő kihívások is úgy voltak összeállítva, hogy minden korosztály kapjon testhezálló feladatot.
A kilenc állomáson kivételesen nem a Diákönkormányzat tagjai, hanem pedagógusaik várták a tanulókat azzal a céllal, hogy mindenki jól érezhesse magát! Ezúton is köszönet a pedagógus kollégáknak a rugalmasságukért! A változatos feladatokat a gyerekek segítségével válogattuk össze. Volt köztük például ügyességi és olyan feladat is, ahol a gyerekek ismereteire is szükség volt. Például a „Gubányi-totó” – ami az iskolánkról és a névadónkról szólt, és adott új ismereteket vagy éppen felelevenítette a régebbi tudást. A kellemes időre való tekintettel „vizes feladatot” is beillesztettünk az állomások közé, ami frissítő volt a nagy melegben. Mindenki nagyon várta azt az állomáshelyet is, ahol a feladatot egy finom jégkrém elfogyasztása közben lehetett elvégezni.
Egy szó mint száz: a gyerekek visszajelzései és a sok mosolygós arc azt jelentette számunkra, hogy idén is jól sikerült az iskolai DÖK programsorozatának utolsó állomása. Jövőre újra ugyanitt! A Diákönkormányzat nevében mindenkinek tartalmas nyarat, élményeket és jó pihenést kívánok!

Puskás László Péter


Határtalanul – Erdély 2026.
Publikálva: 2026. június 19.

2026. március 24-én vette kezdetét a Határtalanul program keretében megszervezett erdélyi utunk. Hajnalban álmosan, de annál izgatottabban szálltunk fel a buszra. Kirándulásunk első állomása Arad volt, ahol megkoszorúztuk az aradi vértanúk emlékművét. Itt csatlakozott hozzánk idegenvezetőnk, aki mindig részletes beszámolót tartott az utunkba kerülő városok történelmi, földrajzi múltjáról. Ezután érkeztünk Dévára, ahol megmásztuk a várat és elszavaltuk Kőmíves Kelemenné balladáját. A nap végén megnéztük Vajdahunyad várát, a Hunyadi család ősi fészkét, így kicsit közelebb kerülhettünk Hunyadi Mátyáshoz és családjához. Gyönyörű tájakon haladtunk keresztül, amíg megérkeztünk szállásunkra, Székelyszentlélekre. A Becsali panzióban meleg vacsorával vártak minket.

Másnap bőséges reggelivel indult a nap, majd látogatást tettünk a helyi iskolába. Ezt követően kürtőskalácsot sütöttünk Szentegyházán, amit jóízűen fogyasztottunk el. Innen traktorral folytattuk az utunkat a Hargitára. Fent megpihentünk egy vendégházban, a vállalkozó szelleműek pedig felmászhattak az 1801 méter magas csúcsra is.

A harmadik napon ellátogattunk Székelyudvarhelyre, onnan pedig Segesvárra, ahol láthattuk Petőfi eltűnésének helyszínét és Drakula szülőházát. Következő úticélunk Korond volt, ahol kézműves alkotások közül vásárolhattunk és egy sóvágót is megnéztünk. Itt különféle, sóból készült termékeket vehettünk.

Utolsó nap pedig a Tordai Sóbányát tekintettük meg, ahol megismerhettük keletkezésének történetét és a sókitermelés rejtelmeit, majd nekivágtunk a hazafele tartó útnak.

Végül élményekben gazdagon, új barátokkal tértünk haza. Mindenhol szeretettel fogadtak minket, ezért sosem felejtjük el Erdélyt és az ott élő magyarokat. Hiszen mindannyian egy vérből valók vagyunk.

Bodor Enikő, 7.e osztály


Ismét dübörgött az Epres Gála
Publikálva: 2026. június 18.

Minden évben  sok ember összehangolt munkáját igénylő előkészületek szükségesek ahhoz, hogy az Epres Gála megvalósulhasson. Fárasztó feladat, de a végén mindig megéri. Ez idén sem volt másképp. A családi nap a hagyományokhoz híven egy egész szombaton át biztosított tartalmas és jókedvű együttlétet, nemcsak az iskolai tanulóinak, hanem az egész városrésznek, hiszen bárki, aki belépett az iskola udvarára és épületeibe, garantáltan találhatott magának elfoglaltságot.

Az iskola és a tornacsarnok udvara reggel kilenc órára már készen állt a vendégek fogadására: a színpad, a hangosítás, a főzőpultok, a büfé, a hűtő, a lángossütő és az összes játékpálya felállítva. Hajnal Csilla, az Epres Alapítvány elnöke megnyitó beszédével útnak indította a műsort, amelyben sorra váltották egymást a fellépők a színpadon. Elsőként a Dance Fan Tánc Stúdió tagjai mutatták be tudásukat, majd az Pilisi Játékország Óvoda Gesztenyéskert Tagintézményének csöppségei csaltak mosolyt a közönség arcára. Az érdeklődők betekintést nyerhettek még a harcművészetek világába is, hiszen a Kyo Team Sportegyesület látványos bemutatójára is sor került a délelőtt folyamán.

A színpad mellett is nagy volt a készülődés, hiszen idén olyan sok zenekar vállalta a fellépést, hogy tudtuk, szoros lesz az időbeosztás. A jó hangulat beindításáról a Hétköznapi Hősök gondoskodott, majd őket váltotta a Trendless Vibes. Nagy örömünkre szolgált, hogy színpadra lépett a helyi The Bubbles zenekar is. A fellépők sorát idén már harmadjára a CityRocks tagjaiból felálló MiniRocks formáció zárta. Puskás László Péter tanár úr (aki maga is a zenekar tagja) hetekig szervezte a produkciót, a CityRocks alapítója, Gajda Ferenc pedig ismét személyesen köszöntötte az Epres Gála közönségét.  Ezután kezdetét vette a fergeteges műsor: 36 zenész és énekes állt egyszerre a közönség elé, akik ismét feledhetetlen élménnyel ajándékoztak meg minket. Külön köszönettel tartozunk Hudi Miklósnak, aki gondoskodott arról, hogy a technika és a hangzás is kitűnő legyen.

A színpadi program mellett idén is rengeteg játékkal készültünk, amelyet a vendégek kedvük szerint kipróbálhattak.  Volt itt lovaskocsi, célbadobás, ugrálóvár, arcfestés, csillámtetkó, szerencsekerék, csocsó, zsákbamacska, pingpong, horgászás, lézerlövészet. Közben különböző versenyeken is megmérettethették magukat a vállalkozó szelleműek: ismét egész nap zajlott az asztalitenisz-torna, az udvaron pedig a főzőcsapatok is felsorakoztak. Sokáig senki nem maradt éhesen, hiszen a büfék is sok finomsággal csalogattak, majd a versenyen elkészült ételeket is megkóstolhatták a vendégek.

A napot a hagyományoknak megfelelően a tombolasorsolással zártuk. Roskadásig teltek az asztalok a meglepetésekkel. Rengeteg tárgynyeremény, utalvány talált gazdára a nap végén.

Köszönettel tartozunk minden közreműködőnek, felajánlónak és támogatónak. Bízunk benne, hogy a nap folyamán gyűjtött összegből hasznos dolgokat tudunk majd vásárolni az iskolának, amelyek segítik a minőségi oktatást, a szabadidő hasznos eltöltését, környezetünk barátságosabbá, kényelmesebbé tételét.

Reméljük, mindenki jól érezte magát! Mindenkit várunk vissza jövőre is!

 

Támogatóink:

AJÁNDÉKOZD.HU ÁLOM VIRÁG MONORIERDŐ
ANITA NAILS AN-KA VIRÁGBOLT
ANONIM TÁMOGATÓK AZ ISKOLA DOLGOZÓI
BALOGH JÁZMIN BENU GYÓGYSZERTÁR
BÉRES MIHÁLY BERINSZKI NIKOLETT CAKE DESIGNER
BICIKLIAKCIO.HU BODOR ENIKŐ ÉS CSALÁDJA
BÖBE HAGYOMÁNYŐRZŐ BOLTJA BUCZKÓ SÁNDOR
CLAU NAILS CSERNAI PÁL MŰVELŐDÉSI HÁZ
CSILLA MAMA SÜTŐHÁZA CSILLÓ LOVASISKOLA
DANCE FAN TÁNC STÚDIÓ DEMKÓ KERTÉSZET
DIEGO MONOR DION PÉKSÉG
EGÉSZSÉGBOLT EGRI-SOMOGYI RENÁTA ÉS CSALÁDJA
ERDŐS KERTÉSZET ESZTI ÉS PALI KERTJE
ÉVA VIRÁGBOLT FECSKE TANODA
FUCHS-SZTANÓ BEÁTA GABICA CUKRÁSZMŰHELYE
GAZDABOLT ÉS DÍSZNÖVÉNY KERTÉSZET GENGELICZKINÉ DOBOZI ZSUZSANNA
GERJE HORGÁSZEGYESÜLET HADAS ARANKA
HANGMÁNIA (HUDI MIKLÓS & MALIK LÁSZLÓ) HÉTKÖZNAPI HŐSÖK
HORGÁSZ ÉS ÁLLATELEDEL BOLT HORVÁTH NIKOLETT MASSZÁZSSTÚDIÓ
HUDI MIKLÓS JUHÁSZ SZILVIA
KÁLVIN JÁNOS REFORMÁTUS GIMNÁZIUM ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLA KARI HÚSBOLTJA
KÁRMÁN JÓZSEF VÁROSI KÖNYVTÁR KATI BÜFÉ, ITALDISZKONT & TRAFIK
KATI VIRÁGBOLT KÉKESI BEATRIX
KEREPESZKI ZOLTÁN KÉPVISELŐ KISCUKI
KISS JENŐ & KISS-TÓTH NIKOLETT KISS-PYRO KFT. – TISZA DREAM APARTMAN
KOVÁCS GÁBOR KURUCZ-HROBÁR ÉVA
KUZMA ZSUZSANNA KYO TEAM SE & ILLÉS TIBOR
LIFESTYLE DIGITAL MONOR LOTTÓZÓ (RÁKÓCZI ÚT)
MAGYAR PÜNKÖSDI EGYHÁZ MALIK FERENC (TERMÉNY-TAKARMÁNY-ITAL)
MANDALA BÜFÉ MAURER ZSUZSKA
MÉNICH GABRIELLA & VRABECZ ANDOR MINIROCKS 2026 BY CITYROCKS
MISÁNYI TIBORNÉ MONORI TANKERÜLETI KÖZPONT
MUHI EMESE NONSTOP PÉKSÉG-ABC
PÁLINKÁS KATA PANNI GYÓGYSZERTÁR
PAULOVICZ DÁVID (MONOR) PETŐFALVI ANITA
PETŐFALVI JULI – VIRÁGBOLT PILIS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
PILISI ASZTALITENISZ EGYESÜLET PILISI JÁTÉKORSZÁG ÓVODA
PILISI LABDARÚGÓ KLUB PILISI REFORMÁTUS GYÜLEKEZET
PILISI SPORT-ÉS SZABADIDŐ EGYESÜLET PILISI SÜTŐ KFT.
PILISI VÁROSÜZEMELTETŐ NONPROFIT KFT. PILISI ZÖLDSÉGES
RAFAEL CSALÁD RÁGYANSZKI PÁL
RÁKÓCZI ÚTI ÁLLATELEDEL BOLT RAMÓNA PIZZÉRIA
ROZI SZOLI SÉRTZ OPTIKA
SUSA ZSUZSA (MONOR) SÜTEMÉNYT FELAJÁNLÓ SZÜLŐK
SÜTIMENNYORSZÁG SZOLÁRIUM, DIVATÁRU, BIZSU, AJÁNDÉK (HUBA U. 4.)
SZTANÓ BÉLA SZÜLŐI KÖZÖSSÉG
TESCO MONOR THE BUBBLES
TRENDLESS VIBES VARGA MARIANNA
VAS- MŰSZAKI ÉS ELEKTRONIKAI KERESKEDÉS VAS-ÉS KONYHAFELSZERELÉS (RÁKÓCZI ÚT)
VRBOVSZKI BARBARA XIN FU XIN KFT.

Kérjük, ha valaki véletlenül lemaradt, jelezze nekünk, hogy pótolhassuk a hiányosságot!

Köszönjük a támogatást!









Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!