Április 12-én 5 diákunkkal Dánszentmiklósra utaztunk, hogy részt vegyünk a helyi iskola által szervezett futóversenyen. Négy korcsoportból háromban képviselték iskolánkat tanulóink.
A terep egyáltalán nem volt könnyű, a helyi adottságok és az időjárás sem könnyítette a felkészített diákok dolgát!
Nagyon büszkén állhattam a pálya szélén szurkolva, hiszen a gyerekek higgadtan, a megbeszéltek szerint, már-már taktikusan versenyeztek, amelynek meg is lett az eredménye!
Béres Bálint 9. helyezést ért el korcsoportjában, ahol ő volt az egyik legfiatalabb!
Déri Nimród 7. helyezést ért el, míg Jackó János 5. lett a legnagyobbak korcsoportjában, ahol nem adták könnyen magukat a versenytársak, nagy hajrá volt az utolsó 100 méteren.
Szente Dorottya első versenyén vett részt, nagyon sokat készült, a gyönyörű rajt után az első 3 között futva végül egyéb okokból nem tudta teljesíteni a távot, de ígéretes versenyző, biztos vagyok benne, hogy hallhatjuk még a nevét későbbi versenyek alkalmával!
Béres Bianka egy kitartó, nagyon nehéz 2 km-en végig másodikként futott, majd az utolsó 50 méteren egy hihetetlen hajrával megnyerte korcsoportjának versenyét!
Sok tapasztalattal, jókedvvel és büszkén tértünk haza. Gratulálunk minden résztvevőnek!
Csóti-Szvitek Anita
A Széchenyi utcai telephelyen igen mozgalmasan telt az év első időszaka. A félévzárás izgalmait egy kis kultúrával enyhítettük, hiszen a magyar kultúra napja alkalmából rajzpályázaton vehettek részt a 4-8. osztályos tanulók.
Most ismét belevetjük magunkat a tanulásba, mérésekbe, de reméljük, hogy az év végi programjaink is hasonlóan sikeresek, népszerűek lesznek a tanulók és a szülők körében is.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett városi ünnepségre iskolánk tanulói színvonalas műsorral készültek.
A műsort összeállította és betanította:
Jansik Ildikó és Csillóné Gál Zsuzsanna
Munkájukat segítette:
Sándorné Szamos Zsuzsanna
Rabi Anita
Germányi Sándor
Műsor szereplői:
| 1. Dévényi Péter | 33. Hanzsek Bianka |
| 2. Dósa Márk | 34.Jánoska András |
| 3. Erdős Dominik | 35. Molnár Adrienn |
| 4. Gál Áron | 36. Radácsi-Tóth Viktória |
| 5. Green Jasmine | 37. Raduly Ramóna |
| 6. Hakkel András | 38. Tárász Máté |
| 7. Halgas Nóra | 39. Tófalvi Anita |
| 8. Horváth Virág | 40. Tófalvi Krisztián |
| 9. Kifut Tibor | 41. Tóth Enrikó |
| 10. Koszorú Dominik | 42. Hanzsek Bettina |
| 11. Lehoczki Mercédesz | 43. Horváth Anasztázia |
| 12. Molnár Kristóf | 44. Kovács Zalán |
| 13. Nagy Dávid | 45. Kresják Gréta |
| 14. Pelle Attila | 46. Nagy Abigél |
| 15. Perjési Dávid | 47. Schwarz Patrik |
| 16. Sebők Nóra | 48. Szabó Ildikó |
| 17. Szelindi Fanni | 49. Szebelédi Klaudia |
| 18. Sziráki Ádám | 50. Weisz Barnabás |
| 19. Varga Ramóna | 51. Zeffer kata |
| 20. Biros Eszter | 52. Baár Dániel |
| 21. Jagyugya Dorina | 53. Benedek Bálint |
| 22. Kuszenda Lilien | 54. Csák Csenge |
| 23. Laza Szabolcs | 55. Horváth László |
| 24. Malya Bernadett | 56. Jákói Balázs |
| 25. Molnár Ervin | 57. Kicska Gábor |
| 26. Molnár Kiara | 58. Lasán Balázs |
| 27. Sztyehlik Anna | 59. Léh Roland |
| 28. Varga Norina | 60. Magyar Zita |
| 29. Végh Dóra | 61. Portik Bianka |
| 30. Zubornyák Fanni | 62. Szentpéteri Enikő |
| 31. Zsilák László | 63. Szrapkó Vivien |
| 32. Dévényi Roland | 64. Lakatos Ivett |
Szeretném megköszönni a műsorban résztvevő tanulók, a felkészítő pedagógusok és a segítők munkáját!
Iskolánk nevében köszönetünket fejezzük ki Gengeliczki Tibornak és Erdély Lászlónak a zenei kíséretért, Sziráki Sándornak és Jansik Tamásnak a színpadkép megvalósításában végzett segítségért, valamint a Böbe Hagyományőrző Boltnak a korhű jelmezekért!
Csányiné Babicz Annamária
Felejthetetlen, csodaszép este volt!
Volt egy álmunk, hogy szebbé tesszük az udvart…
Volt egy vágyunk, hogy megnyitjuk a kapunkat kifelé, hogy annak a csodának, amit mi tapasztalunk, más is a részese lehessen…
Minden elképzelésünket felülmúlta az a támogatás és segítség, amit a megvalósítás során már a kezdetektől kaptunk! Nagyon büszke vagyok a tanulóinkra és hálás a szülőknek, munkatársaknak!
Az elképzelésünk megvalósult, a példaértékű összefogásnak köszönhetően pedig a rendezvény bevételéből tovább csinosíthatjuk az udvart. Számomra a karácsonyi csoda, hogy az álmok tényleg valóra válnak, ha ilyen sokan teszünk érte! Merjünk nagyot álmodni!
Köszönöm szépen Mindenkinek, aki bármilyen formában hozzájárult a rendezvény sikeréhez!
Csányiné Babicz Annamária
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola