Gubányi Gála 2015.
Május 29-én került megrendezésre iskolánk legkiemelkedőbb kulturális eseménye a Gubányi Gála.
A gálaműsor repertoárját idén is a tanév legszínvonalasabb produkciói adták.
A műsor keretét három kiállítás biztosította, amelyeket a látogatók a Szabadság téri épület folyosóin tekinthettek meg.
A hagyományoktól eltérően a gála délelőtt 10 órakor kezdődött.
A korai kezdés oka, hogy az iskola műsora a városi gyermeknapi rendezvények sorába illeszkedett, azokat nyitotta meg. A rendezvények jó időrendi elosztása lehetővé tette a családok számára, hogy ezt a napot gyermekeikkel együtt, reggeltől estig színvonalas kulturális rendezvényeken töltsék.
Rendezvényünkön képviseltette magát Pilis város vezetősége és a közélet számos szereplője. Többek között Simó Gáborné polgármester asszony, Sáránné Kerepeszki Katalin oktatási és kulturális bizottság elnöke, Bársonyné Pálinkás Éva az óvoda intézményvezetője, Nagy Tímea képviselő. Természetesen nyugdíjas pedagógusaink is tiszteletüket tették a nézőtéren.
A népes nézőközönség előtt diákjaink számtalan műsorszámban mutatták be legjobb tudásukat.
A 34 produkció között a következő kategóriák képviseltették magukat: néptánc, vers és próza, magyar és angol nyelvű gyermekkórus, moderntánc, népdal, hangszeres muzsika a zeneiskola növendékeinek és tanárainak közreműködésével, egyéni ének, társastánc, osztályok csoportos fellépése, spirituálé, slamm poetry, végül – mint egy köszönetként – lépett fel iskolánk pedagóguskórusa.
A műsorszámok már az év folyamán is bizonyítottak különböző megmérettetéseken és most is nagy sikert arattak, bizonyítva ezzel azt, hogy valóban értékes, időt álló gyümölcsök koronázták a rengeteg gyakorlást, fáradozást.
Elismerés illeti minden fellépő gyermekünket és felkészítő tanáraikat. Ahogy a rendezvény előkészítésében és lebonyolításában fáradozó pedagógus kollégáinkat és technikai dolgozóinkat is.
Gratulálunk!
Meg kell még említeni a három kiállítást is, melyek szintén ékes bizonyítékai az értékteremtésnek.
Hagyományosnak mondható a gyermekek éves munkájából álló tematikus kiállítás, melyen a látogatók alsó és felső tagozatos diákok rajz-, grafika-, festmény-, kerámia-, fotó- alkotásait szemlélhettek meg.
Párhuzamosan futó természetismereti kiállítás az „Otthon az erdőben” című pályázat keretében létrehozott Miló Manó és barátai elnevezésű tárlat, mely a napközis csoportok (Szabadság tér, Széchenyi utca), a kézműves szakkörök, a madárbarát szakkör és a túra szakkör által készített munkák illetve programok éves termését mutatja be. A kiállítást színesítik a különböző – Gerjéhez kapcsolódó – élőhelyeket bemutató életképek, amelyeket az iskola preparátumainak felhasználásával rendeztünk be.
A harmadik, az iskola múltjával és jövőjével foglalkozó kiállítás – természetesen – ugyancsak iskolai eszközöket használ fel, de ennek már jó része a pilisi lakosok adakozásából állt össze. Így sikerült berendeznünk egy „Múlt iskolája” sarkot, ahol a ’20-as évektől a ’80-as évekig használt tárgyakat, fotókat, emlékeket állítottuk ki. Míg az épület másik részén a júniusban elhelyezésre kerülő időkapszulába szánt rajzainkat, dokumentumainkat, tárgyainkat nézhették meg az érdeklődők. Az időkapszulát 50 év múlva bontják majd ki az akkor itt dolgozó pedagógusok, itt tanuló diákok. Így teremtünk kapcsolatot múlt, jelen és jövő között, amit nagyon fontosnak tartunk egy iskola életében, mert ahogy a kiállítás mottója is hirdeti:
„A jövő, csak a múlttal együtt építhető!”
Köszönet a kiállítások anyagáért és a megvalósulásukban tevékenykedő pedagógusainknak, technikai munkatársainknak!