Gubányi Károly Általános Iskola

Szépolvasási verseny a Széchenyiben

November 15–én immár sokadik alkalommal rendeztünk versenyt diákjaink között.  Két korcsoportban mérték össze olvasási képességeiket: 4–5. és 6-7-8. évfolyamokon.

Hozott és ismeretlen szöveg alapján hasonlította össze a zsűri tudásukat. Tanulóink lelkiismeretesen felkészültek a megmérettetésre.  Hallhattunk mese– és regényrészleteket, komolyakat éppúgy, mint tréfásakat.  Egy dologban azonban mindenki megegyezett: nagyon izgultak.

Az iskolánk pedagógusaiból álló háromtagú zsűri az értékelésnél a szöveghű és értő olvasást, az írásjelek, szövegfonetikai eszközök pontos követését, a hangulatos felolvasást pontozta. Fontos volt a megfelelő hangerő, hangszín, tempó.

A következő eredmények születtek:

4-5. évfolyam:

  1. Bodor Enikő
  2. Béres Bálint
  3. Martocsány Erik

 6–7–8 . évfolyam:

  1. Gados Diána
  2. Danits Vivien
  3. Erdős Andrea

Gratulálunk minden résztvevőnek!
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!