Gubányi Károly Általános Iskola

Csibeavató a Széchenyiben

Az idei tanév sem indult izgalmasabbnál izgalmasabb programok nélkül iskolánk Széchenyi utcai telephelyén.

Szeptember 20-án az első osztályos diákjaink a Csibeavató keretében tiszteletbeli gubányisokká váltak. Bánné Eszes Katalin vezetésével kalandos kihívásokon keresztül nyerhették el a tanulók ezt a nagy dicsőséget. Külön öröm, hogy az elsősök segítségére voltak a második osztályos diákjaink. A mesébe foglalt varázslatos kaland során megmérették magukat a Gubányi farm kiscsibéi énekben, táncban, ügyességi próbákban és ezeken túl izgalmas útjuk során új barátokra is szert tehettek. Szerencsére minden kiscsibe épségben a tanyára ért, rengeteg izgalmat és próbát követően.

Az esemény lezárásaként a gyerekek együtt harsogták az esküt, mely fogadalommal teljes jogú gubányisok lettek. A hamarosan kirepülő nyolcadikos diákok feltűzték a csibejelvényt az újabb generáció szíve fölé, hogy sose felejtsék, már ők is közénk tartoznak.
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!