Gubányi Károly Általános Iskola

Tavaszi zsongás

Tavaszi zsongás 3 hetes témahét a Széchenyi telephelyen
Március végétől -április közepéig került  megrendezésre 3 hetes témahetünk a Széchenyi utcai telephelyen témakörünk a tavasz volt, a megújulás az ébredő természet. Egész iskolát érintő project volt, minden tanulónk aktívan és lelkesen vetette bele magát a feladatokba.
20190516_154906 20190415_160128 received_429778844423461 received_432357450854449

received_2047675698865785 received_2362097227342846 20190403_160329 20190425_155901
Iskolánk névadójáról  Gubányi Károlyról megemlékezve, felelevenítettünk egy  régi hagyományt a Gubákat!!!
Guba gyűjtési lázat indítottunk el a gyerekek között. A szorgalom és magatartás jegyek mellé Gubákat kaptak a diákok, sőt aki az órákon jól teljesített, az is kapott egy-egy – Gubát. Szorgalmas órai munkáért, plusz feladatokért szintén Guba  volt a jutalom.  Ennek köszönhetően mindenki igyekezett a legjobbat kihozni magából , minden területen. A telephely minden tanulója Guba lázban égett, a gyerekek minden várakozásunkon felül teljesítettek, vidáman és lelkesen értünk a témahetek végére.
received_607667933080921 20190415_160146 received_282935995958448 20190520_153148Megkértük a szülőket, gyerekeket akinek van olyan felesleges játéka, könyve, ami jó állapotú és dobozokban szomorkodik otthon, hadd találjon új játszópajtásra  a zsibvásáron.  A játék halom napról napra növekedett, kulcstartókkal, kártyákkal, társasjátékokkal, ügyességi játékokkal,  kirakókkal és szebbnél szebb ékszerekkel gyarapodott. Számtalan dolgot kaptunk, amit ezúton is nagyon szépen köszönünk a felajánlóinknak.
A kapott Gubákat  utolsó nap, a zsibvásáron vásárolták le a gyerekek. Amikor egy tárgyra többen is szemet vetettek. megkezdődött a licit, az vásárolta meg, aki  a legtöbb Gubát fizette ki érte.

Délutáni program lévén, a korgó pocakokra is gondoltunk. Zsíros kenyeret lila hagymával és finom teával, valamint ízletesnél ízletesebb süteményeket lehetett Gubáért vásárolni.

A salátakészítő versenyen elkészült mesterműveket a büfében lehetett elfogyasztani, itt csak sorban állni kellett, fizetni nem. Örömmel szemléltük a hosszú sort, amelyben a salátáért várakoztak türelmesen a gyermekek.
Külön díjaztuk az alsós és a felsős produktumokat.
Első héten az osztályok  óriás kirakót rajzoltak, festettek, amely a faliújságot díszítette. Témánk az újra ébredő természet, a tavasz volt. Egyforma puzzle darabokat kapott mindenki,  szabadon választható volt fektetve  vagy állítva rajzolnak rá a gyerekek.
Második héten társasjátét készítése volt a feladat, szabály készítéssel, egyedi bábukkal és dobókockával. Témánk a kikelet volt, és   újra hasznosítható anyagokból kellett elkészíteni a társast. A fenntarthatóságot is szem előtt tartottuk ezáltal. A 8.e. nagyon kreatívan oldotta meg a feladatot, és egy örök társast hoztak létre, melyet az iskolának felajánlottak. Két méretre szabott farostlemezt kapcsoltak össze, iskolánk névadóját festették a társas fedlapjára, és a hátoldalra festették a játékszabályt.  Rendkívül ötletes játékot alkottak, művészi kivitelezéssel. KÖSZÖNJÜK !!!!
Harmadik héten  az alsóban osztálylogót kellett tervezni, minden gyermek monogramjával ellátva, és a rajzokban elrejteni. Felsőben pedig a tavaszi zsibvásár betűiből kellett minél több értelmes szót összerakniuk a diákoknak, a betűket összekeverve kitettük a faliújságra. Rengeteg megfejtés érkezett már az első napon, és lett egyre több és több egészen péntekig. Diákjaink egymással is versenyeztek, és az osztályokkal is.

Indult egy független rajzpályázat is, amelyre iskolánk bármely tanulója készíthetett mesterművet, tavaszi zsongásról kellett egyéni rajzot benyújtaniuk.  Heten vették a fáradtságot, és ültek neki pályázatunknak. Ezért úgy döntöttünk,  minden rajzos művészünknek ajándékkal kedveskedtünk.

Varászfilctollat, háromszögletű radíros színes ceruza készletet, rajz füzetet, tollat, kaptak a verseny résztvevői.

Pénteken az utolsó napon saláta készítő versenyt rendeztünk.. Iskolánk tanulói jóízűen, örömmel fogyasztották az  egészséges finomságokat.

Eredményeink Alsóban:

  1. helyezett: 1.e.  Pizza, amelyet frissen készítettek el a nyertesek részére.
  2. helyezett:  3.e.  Gumis mappa,  pos-it tömb
  3. helyezett:  4.e.  húsvéti decoupage kép, hímes tojás, rajz füzet

Különdíj:    2.e.   stressz levezető lufi fej

 

Eredményeink Felsőben:

  1. helyezett: 8.e.  Pizza, amelyet frissen készítettek el a nyertesek részére.
  2. helyezett:  7.e.  Gumis mappa,  pos-it tömb
  3. helyezett:  6.e.  húsvéti decoupage kép, hímes tojás, rajz füzet

Különdíj:    5.e.   stressz levezető lufi fej

A Széchenyi telephelyen minden gyermek nyertes volt, iskolánk összes tanulója ajándékkal tért haza, megkoronázva a három heti kitartó munkájukat.

Köszönjük plakátot rajzoltak tanulóink támogatóinknak! 🙂
20190516_105956

 
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!