Gubányi Károly Általános Iskola

Fuss GUKA! Fuss!

17861847_1444982242198896_7113770933872670974_n
Mint azt az előző beszámolóban olvashattátok, fiú csapatunk bejutott a Diákolimpia® Pest megyei döntőjébe, amit ugyancsak Tápiószecső-Magdolnatelepen rendeztek meg. A csapatösszeállításon nem változtattunk és a fiúk jól beosztva erejüket nagyon taktikusan futva a szépen csillogó ezüstéremmel térhettek haza. A második hely egyben az országos döntőbe jutást eredményezte. Izgatottan vártuk hát a gödöllői megmérettetést. Sajnos csapatunk leggyorsabb futója Kocsis Kristóf húzódásos sérülést szenvedett a verseny előtt, így reményeink a jó helyezésre köddé foszlottak, de a tartalékos csapatunk is megérdemelte, hogy elsőként a Gubányi Károly Általános Iskola történetében csapatként is országos döntőben futhasson. A célunk tehát a tisztes helytállás volt a rendkívül szeles reptéri pályán, ami sikerült is, hiszen a fiúk sikeresen célba érve a 34. helyet szerezték meg.
Ezúton is gratulálunk nekik! A csapat tagjai voltak: GÁL Szabolcs Gergő, KOVÁCS Erik Péter, TÓTH Barnabás, NAGY Krisztián György és Kocsis Kristóf. Jövőre újra nekivágunk!

A tavaszi szünetet megelőző hétvégén rendezték meg Budapesten a nagy hagyományoknak örvendő Vivicitta futóversenyt, ahol idén a 2,5 és az 5 km-es távokon indultak el és értek célba tanulóink sikerrel. A 2,5 kilométeres távon Válóczi Zsuzsi és Tunyogi Zsófi tanár nénik mutattak példát a diákoknak, az 5 kilométeres távon  – ahol már chipes időmérés volt – e sorok írója is végigbotorkált tanítványaival együtt a Városliget zöldbe árnyaló sétányain. Jó volt látni az eredménylistában, hogy nemcsak diákjaink képviselték a települést ezen jól szervezett eseményen. A verseny eredménylistája a www.futanet.hu oldalon tekinthető meg. A pilisiek eredményei 5 kilométeres távon (3500 indulóból!!!):