Gubányi Károly Általános Iskola

Volt egyszer egy Vadnyugat a Szabadság téren

Bár a Volt egyszer egy Vadnyugat egy 1968-ban készült westernfilm Sergio Leone rendezésében és Ennio Morricone, a filmhez írt méltán híres zenéjével, mégis 2017. februárjában iskolánkban megelevenedett az amerikai történelemnek e filmből is oly jól ismert izgalmas fejezete.
16996465_1197358246980812_5437505203362027323_n (1)
Idén is ötletesebbnél ötleletesebb jelmezek sorakoztak a színpadon. Minden év hoz olyan meghökkentően ötletes, kivitelezésben magas szintű megvalósításokat, amiket a zsűri nem győzött idén is jutalmazni és értékelni.
IMG_0022.JPG IMG_0023.JPG IMG_0035.JPG IMG_0054.JPG IMG_0043.JPG IMG_0055.JPG IMG_0058.JPG IMG_0063.JPG IMG_0081.JPG IMG_0086.JPG IMG_0090.JPG IMG_0071.JPG
Repüljünk vissza hát az 1800-as évek Amerikájába, ahol erőteljes vándorlás indult meg az addig jobbára ismeretlen nyugati vidékek felé. Itt olcsó és termékeny földek csábították a telepeseket és a szerencsevadászokat.

Manapság már nem hajókkal érkeztek iskolánkba vendégeink és tanulóink, mint ahogy régen az ígéret földjére özönlöttek az emberek a jobb élet reményében, hanem ki gyalogosan, ki autóval tette meg az utat hozzánk, hogy részese legyen az alsó tagozat minden évben várva várt farsangi délutánjának.

A bejáratnál máris cowboyok várták az ide érkezőket, s mindenhol beléjük botlott az, aki tombolát szeretett volna venni, vagy helyet foglalt a tornateremben.

A színpadon e történelmi korból ismerős képek: szalmabálák, nyergek, cowboykalapok, és a western kocsma elmaradhatatlan bejáratának látványa fogadta a vendégeket. A folyosókon 10.000 dollárt érő körözött „banditák” fotói mosolyogtak mindenkire.
IMG_9973.JPG IMG_9975.JPG IMG_9978.JPG IMG_9992.JPG IMG_9996.JPG IMG_0002.JPG IMG_0005.JPGIMG_0015.JPG

Igen, mert kell egy elgondolás. Kell egy ötlet. Kell egy játék és egy játszótér. Kell egy hangulat, ami köré oda tudunk gyűlni. Igen, kell valami, amitől újra egységes képet alkothatunk magunkról. Kell egy közösség, akik mi vagyunk, akikhez talán jó bejönni a gyerekeknek és tanulóink családjának is. Kell, hogy lássák rólunk, hogy idén is együtt, egy cél érdekében tettünk meg mindent a gyerekekért. A motiváció most is, mint mindig az volt, hogy sikeres, különleges, szórakoztató legyen a farsang a mi iskolánkban. Ha western, akkor legyen idén ez! Legyen más, mint eddig, legyen így színvonalas, szervezett kerek egész.
IMG_0041.JPG IMG_0053.JPG IMG_0057.JPG IMG_0066.JPG
És jó tudni, hogy van egy olyan segítő, aki szülőként több éve a csapathoz tartozik már, aki munkájával, szervezőkészségével, odaadásával és teherbírásával irányította, segítette időt és fáradtságot nem kímélve a nap sikerét. Oroszné Edit, aki összefogta a szülőket, aki a hetekkel előtte lévő munkában is oroszlánrészt vállalt, csak úgy, mint mindenben, ami az iskolánk ügyét szolgálja. Edit fontosnak érzi, hogy példát mutasson a következő szülői generációnak, hiszen csak úgy lehet eredményes és hatékony a közös munkánk. Számítanunk kell egymásra!

Csak reméljük, hogy ezt a csapatmunkát, azt, hogy szívből tettünk mindent, ezt megérezte minden tanulónk, és minden kedves vendég is!

IMG_0067.JPG IMG_0073.JPG IMG_0075.JPG IMG_0080.JPG

De ne rohanjunk máris haza! Nézzünk kicsit körül még részletesebben!

A lázas készülődés reggel 9-kor már megkezdődött. Az SZMK tagjai serényen készítették a szendvicseket a délutáni mulatságra. Közben érkeztek a sütemények, hisz minden osztályban voltak szülők, akiknek számíthattunk a felajánlására. Kialakították a büféket is, ahol 14-18 éves tanulók önkéntes munkájának segítségével folyt a délutáni árusítás. Köszönet nekik a kitartó, udvarias kiszolgálásért! Az ilyen odaadással végzett munkát szeretettel fogadjuk tőlük más rendezvényeinken is!
IMG_0072.JPG IMG_9991.JPG IMG_0082.JPG IMG_9976.JPG

Délután 13 óra, kapunyitás. Izgalommal érkeztek az 1. és 3. évfolyamba járó gyerekek és szüleik, majd 16 órakor a 2. és 4. évfolyamosok.

Belépés után nem kellett sokat várniuk, és megmutathatták magukat a zsűri előtt. Felléphettek kis életük egyik nagy színpadára, ahol átalakulhattak azzá, amik csak szerettek volna lenni. Mindannyian visszaemlékezhetünk saját gyermekkorunkra, hogy mekkora élmény ez, milyen érdekes, izgalmas érzés mássá válni egy röpke időre.

Idén is ötletesebbnél ötleletesebb jelmezek sorakoztak a színpadon. Minden év hoz olyan meghökkentően ötletes, kivitelezésben magas szintű megvalósításokat, amiket a zsűri nem győzött idén is jutalmazni és értékelni.
IMG_0068.JPG IMG_9997.JPG IMG_9999.JPG IMG_0076.JPG
No, de ezért jött el a zsűri! Azért, hogy senki ne távozzon üres kézzel, aki időt, energiát nem kímélve készítette el gyermekének a jelmezét. Néhány éve, amióta ÖKO iskola lettünk, külön kategóriát jelent az ÖKO jelmez. Nagy örömünkre egyre többen kaptak kedvet ahhoz, hogy újrahasznosítható alapanyagokból készült jelmezzel ebben a kategóriában induljanak, ezt a témát öleljék fel, és mutassák meg azt, hogy minden hulladéknak hitt dologból ki lehet hozni valami értékeset!

Természetesen idén is voltak csoportos, osztályszintű fellépők, akik egy másfajta üdeséget, frissességet vittek a farsangi bál életébe.
17198027_1489200777779269_1235992814_n.jpgDSCN6101.JPG DSCN6103.JPG DSCN6107.JPG
A fellépők után végre indulhatott a mulatság. Volt fánkevő verseny, country tánc, fényképezőfal, Paprika Jancsi céllövöldéje, büfézés, süteményevés. Minden, ami a jó hangulatot még fokozhatta. És az izgalmas tombola, ahol nyeremények garmada került új gazdájához a gyerekek nagy örömére.
IMG_9990.JPG 16998047_1336197686438392_3084925839350466574_n.jpg16265884_1336197653105062_4690967244254434673_n.jpgIMG_9994.JPG
Nagyon köszönjük a rengeteg szülői felajánlást, melyek a tombolához érkeztek. Minden kis csomag, ajándék mosolyt csalt egy-egy gyermek arcára.

Este 8 óra. Zárás. Fáradtak vagyunk mindannyian. Körbenézünk, és csak a buli utáni romokat látjuk. Nem baj. Minden, ami a farsangi bál örömteli pillanatait, értékeit és vidámságát jelentik, megmaradnak. (Fotóalbum)
Kurucz Andrea

Köszönetet mondunk a felajánlásokért:

Vencel Tamás  Főzelékbár és Étterem  Monor

– 3 fogásos menüt és pizzát ajánlott fel

Kati virágbolt  – virág felajánlás

Zsuzsi Virágbolt Kávai út-

Németh Csaba –  sült hal felajánlás

Sarka Katalin – lángos utalvány

Gajdáné Petőfalvi Anita  Papírbolt felajánlása

Barabás Mária  virág felajánlás

Csilló Lovas iskola -lovaglás

Rizmajer  Andrea A2 Nyelvstúdió felajánlás

Lengyel Zoltán Pilisi Sütő Kft. kenyér felajánlás a büféhez

Holánszki Pék

Csikós Élelmiszer bolt

Csikós Könyves bolt

Gubányi ArtKert Alkotó Tér és Műhely- büfé dekorálás

Korona Cukrászda

Miavecz Cukrászda

Kiss Cuki

Pieczka Mihály cukrász

Pilisi TESCO

Kreatív Hobbi Játéksziget

Pozsonyi Pagon Könyvkiadó

Má-Za Kft.

Fehér Zoltán hangosítás

Family gyógyszertár

Félix falatozó

Szelepcsényi Gyógyszertár

Református egyház

Kálmán Bringa

Varga Edit- Lámpák

Méhecske

Erika Zöldséges

Varga Böbe Hagyományőrző Boltja

Gál Bolt-Dánosi út

Csilla Kertészet

Italdiszkont Kávai,

Kávai úti 100-as,

Kaktusz Bár

Equifarm Áruház,

Gyöngy Kozmetika (Szamos Gyöngyi),

Zeffer Norbert -fotó

Végül, de nem utolsó sorban nagyon szépen köszönjük a szülőknek a sok-sok tombola felajánlását.
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!