Gubányi Károly Általános Iskola

Én kis kertet kerteltem….

Iskolánk a 2015/16-os  tanévben elnyerte az ÖKO iskola címet. Ennek tudatában igyekszünk minél inkább környezettudatosan nevelni diákjainkat, élni mindennapjainkat.

  iskolakert 011.jpg iskolakert 017.jpg iskolakert 022.jpg iskolakert 027.jpg iskolakert 029.jpg iskolakert 032.jpg iskolakert 025.jpg
A Széchenyi utcai telephelyen is megvalósítottuk az Iskolakert-fűszerkert projektet, amelynek keretében minden osztály egy kis részt beültet az általa kiválasztott fűszernövénnyel, illetve közösen ültettük el a konyhakerti növényeket, amelyeket reményeink szerint még a tanév végéig együtt elfogyasztunk egy jóízű uzsonna keretében. Szeretnénk köszönetet mondani Soltész Csilla és Kafka József kertészeknek,

akik felajánlásukkal támogatták ennek a projektnek a megvalósítását.  Így most diákjaink virágos és konyhakertes udvaron tölthetik a szünetüket. Bízunk abban, hogy a jövőben jobban megbecsülik a környezetükben lévő növényeket, amelyeket ők maguk ültettek el, és a továbbiakban gondozni is fognak.  Amennyiben lesz rá lehetőségünk, szeretnénk bővíteni ezeket a kiskerteket, bevonva a tanulókat és a szülőket is.

Járai Beatrix
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!