Gubányi Károly Általános Iskola

Alsós farsang a Széchenyiben

„Fagyos téli februárban farsang volt az iskolában,
Elmesélem mindet sorba,mintha te is láttad volna.”
  IMG_20160213_131751.jpg IMG_20160213_132403.jpg IMG_20160213_134654.jpg IMG_20160213_134638.jpg IMG_20160213_134641.jpg IMG_20160213_150749.jpg IMG_20160213_151126.jpg

Ahogy közeledett farsang napja, úgy lehetett érezni diákjainkon és kollégáimon a lázas készülődést, izgalmat. Vajon sikerül-e a produkció úgy ahogy elterveztük, begyakoroltuk? Sokan és sokszor voltak betegek, mindig hiányzott valaki. Újra és újra tervezni kellett. S végre elérkezett a nap, amikor minden alsós osztály megmutathatta farsangi produkcióját. Az eső e osztályosok Hupikék törpikék szerepében léptek fel. Ötletes, kedves műsoruk mindenkinek tetszett. A második e osztály Nyuszi bugi című táncát adta elő. Az apróságok ügyesen ropták a táncot. A harmadik e diákjai rock and rollal leptek meg minket. S végül a negyedik e fergeteges Tűztánc című előadását élvezhettük. Az osztályprodukciók után egyéni jelmezesek sora következett. Eljött hozzánk a hóember, katica, kocka, katona,..és sok más fura figura.

S végül az eredmények:
Az osztályok közötti versenyben az első e és a negyedik e ért el első helyezést. Gratulálunk nekik és tanítójuknak. Az egyéni beöltözők között a kocka és a katica.

Majd a Monori Strázsák Néptánc együttes bemutatója tette még színesebbé mulatságunkat. Színvonalas előadásuk elvarázsolt néhány percre bennünket. A délután hátra lévő részében érdekes feladatokkal vártuk diákjainkat. Volt fánkevő verseny, farsangi kép kirakása, tánc egyre kisebb papíron, szívószállal pattogatott kukoricát kellett az ügyeseknek áttenni egyik tányérról a másikra. Mindenki kipróbálhatta magát. Majd elkövetkezett a tombolasorsolás,amit minden kisdiákunk nagyon várt. Torták, mindenféle apróságok, játékok találtak gazdára. S végül:

„Ettünk, ittunk jól mulattunk,
Körbeálltunk, táncot roptunk!
Elfáradtunk mind a táncban,
Februári maszkabálban.”

Köszönjük bálunk sikerességét a szülőknek, vállalkozóknak,a nyugdíjas klub tagjainak,- akik támogattak bennünket-, a technikai dolgozóknak,s kollégáinknak.
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!