Gubányi Károly Általános Iskola

A ZÁSZLÓ hazatért!

1935. január 15-én elhunyt Gubányi Károly.  A világjáró pilisi polihisztor majd mindegyik kontinensre ellátogatott, egyet kivéve. Megfordult Európában, Ázsiában, Amerikában és Ausztráliában, de Afrikába nem jutott el.
Kerek nyolcvan esztendő elteltével 2015. január 16-án tovább folytatta utazását és megtörtént a csoda! Gubányi Károly elérte Afrikát!!
   DSC02674.JPG  11087444_876830035742457_1396448554_n
Hogyan is történt?
Amint, már januári cikkünkben beszámoltunk,  az iskola értesült arról, hogy a Budapest – Bamako Ralin részt vesz egy helyi érdekeltségű csoport a Sedro Team.  Ez a családi vállalkozás ( Misi, Iza,  Zsófi, Viki, Ábel) többek között adományokat is szállított nehéz sorban élő afrikai embereknek. Iza közbenjárására vállalták, hogy iskolánkban a gyerekek által összegyűjtött játékokat elviszik nyugat – afrikai gyermekeknek. Iskolánk alsós tanulói lelkes gyűjtésbe kezdtek és jelentős mennyiségű játékot hoztak be az indulás napjára. A berakodás után ünnepélyesen átadtuk az iskolazászlót és a konvoj el indult Bamakoba. Izáék Észak-Afrikáig kísérték az expedíciót, onnan vissza kellett térniük.  De a zászló tovább vonult a kontinens belsejébe, ahol február közepére ért célba.
Sajnos a viszontagságos úton a fényképezőgépnek nyoma veszett, így az út második szakaszáról készült fotók eltűntek. Egyet – a legfontosabbat – kivéve! Ennek köszönhetően látjuk most azokat a gyerekeket, akik megkapták az általunk küldött ajándékokat!
Tehát a küldetés sikerült! Hip-hip-Hurrá!!! 
Gubányi Károly tetteihez méltón a nevét viselő iskola folytatta a hagyományt. Egy nemes ügy mellé állt és építő, jó szándékkal „utazott” távoli földrészekre!
Köszö
njük Izának és a Sedró családnak, hogy lehetővé tették ezt nekünk.
Öröm az ürömben, hogy Iza képei megmenekültek, így Észak-Afrikáig nyomon követhetjük a zászló útját, sőt állítólag videó is készült.
Pilis DSC02679.JPGSzlovénia DSC02696.JPGSpanyolország DSC03059.JPGMarokkóDSC03098.JPGBamaco 11087444_876830035742457_1396448554_n.jpg Alpok  DSC03139.JPG Pilis DSC03565.JPG További fotók

Bízom benne, hogy lesz lehetőségünk részletes beszámoló készítésére is. Addig álljon itt egy – két kép a Gubányi Károly Általános Iskola zászlajának afrikai útjáról!

A zászló márciusra hazaért és várja az új kihívásokat….
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!