Gubányi Károly Általános Iskola

Felavattuk…

2014 szeptemberében iskolánk tanári kara nem csak egy fiatal rajztanárral bővült, hanem egy kerámiatervező művésszel, aki design-, és vizuálisművész tanár is.
fal4fal2.jpgfal1.jpgfal3.jpg

Petro Zsuzsanna fiatalos lendületével és kreativitásával szinte megújította az iskola falait belülről, és ez december első hetében csúcsosodott ki. A Kossuth utcai telephely főbejáratán belépve már nem egy üres falat láthatnak az ide érkezők, hanem egy Gubányi Károlyhoz kötődő falfestményt. A falat férjével, Parlag István szobrászművésszel közösen álmodták meg, és hívták életre. A falfestést megelőzte egy többnapos tervezés, amelynél a gyerekek színötleteit is figyelembe vették. Ezt egy intenzív, 3 napos festés követett, amelyben Kacsándi Fanni, iskolánk tanulója is segített. A fal adventi ajándéknak készült, és a gyerekek mindennap megcsodálják ezt a fantasztikus alkotást. Köszönjük, Zsuzsa néni! 🙂
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!