Gubányi Károly Általános Iskola

Középkori Hetek a Széchenyiben

Iskolánk Széchenyi utcai telephelye szeptember-októberben tartotta 3 hetes projektjét.  A ,,Középkori Hetek a Széchenyiben” rendezvénysorozat osztatlan sikert aratott a gyermekek, a szülők, nagyszülők és az iskola dolgozói körében egyaránt.

középkor


A gyermekek a projekt első napjától gyűjthették a gubákat. Ezeket az iskola nevéből született fizetőeszközöket a diákok kiváló órai munkáért, szépen kivitelezett házi feladatért, segítségnyújtásért, vásári termékek készítéséért kaphatták. Ennek köszönhetően érezhetően javult az iskolában a tanulmányi és közösségi élet. Programsorozatunk nyitónapján a diákok sportos tevékenységek közben hangolódhattak rá az elkövetkező három hét vidám, mindenkit megmozgató feladataira. A délelőtt zenés reggeli tornával indult, majd ügyességi és kerékpáros versenyeken mérkőzhettek meg egymással a tanulók. Ezt követően a diákok bebizonyíthatták, hogy mennyire járatosak az egészségmegőrzés témakörében és megismerkedhettek különböző gyógymódokkal, gyógyfüvekkel, amelyekkel a középkori emberek orvosolták bajaikat. Az osztályok kiválasztott képviselői részt vehettek a Mobilitási Hét programjain és további gubákat gyűjthettek. A program zárásaként a tanulók megtekintették és értékelhették társaik pályamunkáit, melyek a városi sportparkban kerültek kiállításra.

norbi+gépe+031norbi+gépe+034

 Szept. 19-én, szombaton az ötödik és hatodik osztályosok osztályfőnökeik kíséretében ellátogattak Budapestre, a Nagy Sportágválasztóra. A rendezvényen több, mint százféle sportot ki lehetett próbálni, melyek közül diákjaink körében a floor ball bizonyult a legnépszerűbbnek. Fáradtan, de élményekkel tele érkeztek haza.

P1010057 P1010047 P1010063 P1010051

 A második hét lezárásaként a tanulók folytatták a már korábban elkezdett munkát. Az előző heti kézműves délutánokon már megismerkedett mindenki a feladatokkal, az osztályok megtervezték a termékkínálatot. Ezen a két délutánon kellett azon dolgozniuk, hogy a zárónapi vásáron megfelelő mennyiségű és minőségű árujuk legyen. A gyerekek megtapasztalták, hogy milyen öröm az egyszerű, ötletes és igényes munkák elkészítése. Sok tanuló otthon is folytatta a munkát, bevonva családtagjait is.

IMG_20140926_152435.jpg IMG_20140926_152459.jpg

 Szept. 29-én diákjaink egy középkori totó keretében tehették próbára a középkorral kapcsolatos ismereteiket. A felső tagozatosok vegyes, több osztály képviselőiből álló csapatokban mérkőztek meg egymással. A Lovagok, Grófok, Bárók, Hercegek és Nemesek csapatának tagjai a totó kitöltése után a Boszorkánykalapács c. középkori könyv rövid részlete alapján vitatták meg a középkori boszorkánypereket, majd lovagrendet alapítottak saját címerrel, végül iniciálét terveztek egy középkori kódexhez.

IMG_20140929_141350.jpg IMG_20140929_141511.jpg

 

 Okt. 6-án lovagi tornát rendeztünk. Máltai lovagok, Templomos lovagok, Angol lovagok, Teutonok mérték össze erejüket, gyorsaságukat, ügyességüket.
IMG_3552.JPG IMG_3575.JPG IMG_3630.JPG IMG_3612.JPG

 Iskolánkban már hagyománnyá vált a Csibeavató , az első osztályosok avatása. Erre az alkalomra a második osztályos tanulók érdekesebbnél érdekesebb feladatokkal lepték meg a kis elsősöket. A nap végét az eskü szövegének elmondásával zárták. A második osztályos tanulók apró kis ajándékkal kedveskedtek a kis csibéknek.

A zárónapon napján vásári forgatagot varázsoltak a résztvevők. A nyugdíjas klub tagjai csodát műveltek. Szorgalmas munkával fánk- és palacsintahalmokat, édes illatot varázsoltak büféjük köré. Köszönjük, hogy velünk töltötték ezt a napot, megtisztelték közösségünket.

2014-10-16(3).jpg IMG_2551.JPG IMG_2552.JPG 2014-10-16(4).jpg

Az árusító helyek felállítása után szinte varázsütésre kikerültek az osztályok által gyártott termékek. Mindenki, aki látta, azonnal érezte a mögötte álló töménytelen munkát, szeretetet, odafigyelést és nem utolsó sorban a kreativitást.

IMG_2532.JPG IMG_2528.JPG IMG_2517.JPG image-EFFECTS.jpg image(22).jpeg image(9).jpeg image(28).jpeg 20141010_132455.jpg

A rendezvényen sok szülő vett részt. Tisztelet és köszönet nekik azért az energiáért, amivel emelték rendezvényünk sikerét. A gyerekek kórhű jelmezeitől ezer színben pompázott középkori vásárunk. A kikiáltók portékadicsérő szavai után a zsűri pontozta a standokat és megkezdődött az árusítás. A portékák gyorsan fogytak. A vásári forgatag mellett népi játékokkal szórakoztattuk a nagyérdemű közönséget. Nem hiányozhatott a fahalhalászat, az íjászat, a vásári fotó, a zsákbafutás, a hernyótalpas menetelés, a lovagi közelharc, a célbadobós és a dióverő. Minden látogató számára kellemes péntek délutáni elfoglaltságot jelentett a „középkori vásár”. A rendezvény sikerét sikerét bizonyítja a végén többek szájából elhangzó kérdés: ,,Mikorra tervezitek a következőt?”

2014-10-16(9).jpg 2014-10-16(11).jpg 2014-10-16(10).jpg image(20).jpeg image(35).jpeg image(37).jpeg IMG_2556.JPG image(36).jpeg

További képek megtekintése itt.
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!