Gubányi Károly Általános Iskola

Költési Szezon

Iskolánk, már 2009 óta büszkélkedhet a madárbarát iskola elismeréssel, melyet a Magyar Madártani Egyesület olyan intézményeknek ítél oda, ahol szervezett módon történik a madárvédelem. Iskolánk udvarán télen rendszeresen etetjük a madárvendégeinket, tavasszal pedig a kihelyezett odúkban biztosítunk számukra költőhelyet.
A sikeres költéshez hozzájárul a folyamatos téli etetés, melynek alapanyagát idén – 1 zsák fekete napraforgót – Pálinkás György és családja – 1,5 zsák jó minőségű madáreleség granulátumot – Kacsics Balázs segítségével a BFB plus KFT adományozott iskolánknak.
DSCN5138.JPG DSCN7283.JPG DSCN8509.JPG DSCN8536.JPG DSCN8548.JPG DSCN8292.JPG DSCN8507.JPG DSCN8550.JPG
Ezúton is köszönjük támogatóinknak, hogy hozzájárultak a sikeres költési szezonhoz.
Az iskola udvarán a következő fajok fészkelését regisztráltuk az elmúlt öt év során: széncinege, házi rozsdafarkú, feketerigó, örvös galamb, erdei pinty és idén első alkalommal megjelent egy kékcinege pár is.
Copyright © Gubányi Károly Általános Iskola
error: Content is protected !!