November 29-én kezdődött iskolánkban a 3 hetet meghaladó project Adventtől – Vízkeresztig címmel. Számos érdekes és szórakoztató programon vehettek részt a gyerekek, valamint több népszokással is megismerkedhettek.
Advent alkalmából koszorút készítettek a 3. évfolyam tanulói minden osztálynak. Angyalok hordták körbe és osztották ki a koszorúkat és a programtervet az osztályoknak. (Az album megtekintéséhez kattints a képre!)
(További képes beszámoló, a tovább olvasás menüben található!)
A mesemondó versenyen indult kisdiákoktól színvonalas előadást hallhattunk. (Az album megtekintéséhez kattints a képre!)
A látogatások sora folytatódott. December 6-án meglátogatott bennünket a Mikulás is.
Fotók
Luca napon búzát ültettek, melyet boszorkányok osztottak ki.
Kivonultunk a Gerje-partra, hogy ott is gyújtsunk egy adventi gyertyát.
Fotók
A karácsonyra hangolódást nagyban segítette a Pilisi Zeneiskola adventi koncertje is.
Adventi koncert 2013.
Fotók
Karácsonykor a 3. évfolyam műsorát élvezhették,
Népek Karácsonya 2013.
Fotók
Vízkereszt napján pedig a 3 király jókívánságait fogadták.(Az album megtekintéséhez kattints a képre!)
Több délután kézműves foglalkozást tartottunk a gyerekeknek, ahol mikulásra és karácsonyra készítettek különböző apró ajándékokat. (Az album megtekintéséhez kattints a képre!)
A karácsonyi filmnézés sem maradhatott el. A gyerekek nagyon élvezték, hogy elvarázsoltuk őket a filmek világába popcorn és üdítő társaságában. (Az album megtekintéséhez kattints a képre!)
A programok mellett versenyezhettek is a diákok. A Mikulás-kupa keretében labdajátékokban mérettették meg magukat az osztályok,
Fotók
Ezen kívül festménypályázaton és rajzpályázaton csillogtathatták meg tehetségüket.
Téli játékok és Karácsony a családban címmel hirdettünk meg pályázatainkat.
Szervezőként azt tapasztaltuk, hogy a gyerekek örömmel vettek részt a délelőtti és délutáni programokon.
Csordásné Nagy Tímea, Babicz Edina
A három hetet meghaladó projekt segítője és koordinátoraként azt a következtetést vonhattam le, hogy az ilyen jellegű rendezvények színesítik az iskola életét, hozzájárulnak a hagyományok kialakításához, ösztönöznek az együttműködésre, nagyban segítik a közösségépítést.
Meg kell említenem, hogy a projekt megvalósításában nem csak az iskolán belül tapasztalhattunk nagymértékű együttműködést – osztályok, pedagógusok, technikai dolgozók – részéről, hanem a város különböző intézményeinek, civil szerveződéseinek és polgárainak is élvezhettük a támogatását. A műsorok megszervezésében, lebonyolításában a Zeneiskola, a Gyermekotthon, a gyülekezetek (Evangélikus, Református, Katolikus), a Szülői Munkaközösség mind-mind tevékenyen részt vett támogatott.
Ezúton is köszönjük!
Továbbá köszönöm kollégáim példamutató összefogását, mely nagyban hozzájárult a projekt sikeres kivitelezéséhez!
Célszerű lenne a jövőben az iskola kulturális életében 3 nagyobb szakaszt kijelölni, mely szakaszokban egységbe rendeznénk az aktuális időszakhoz tartozó szokásainkat, hagyományainkat, rendezvényeinket.
Így egész évben színes, izgalmas kulturális hátteret biztosítanánk a tanulmányi munka mellé.
Szamosfalvi Attila